• brak danych
          • Kartka od Bohatera

            Uczniowie naszej szkoły: Kamil Antosz, Patryk Kaczor i Miłosz Rekucki otrzymali piękne podziękowanie od Bohatera walk w czasie Powstania Warszawskiego Pana prof. dr hab. Leszka A. Kosińskiego. Chłopcy wysłali, jakiś czas temu Panu Kosińskiemu kartkę, w ramach akcji BohaterON. Ma ona na celu rozbudzanie w młodych ludziach postawy wdzięczności i szacunku do ludzi, dzięki którym możemy obecnie cieszyć się wolnością. Podziękowali w niej za jego bohaterską postawę i walkę o wolność. Prof. Kosiński skierował do chłopców mądre i wzruszające podziękowanie za to, że nie zapominają o Powstańcach i zachęcił ich by nie marnowali swojej szansy nauki jaką mają oni obecnie. Chłopcy byli bardzo zaskoczeni odpowiedzią i wydarzenie to zrobiło na nich ogromne wrażenie. Miejmy nadzieję, że będzie dla nich motywacja i zachęta do nauki.

          • Europa da się lubić !

            15 lat temu – 1 maja 2004 roku – Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Był to doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli wystawę Ojcowie Założyciele UE, przygotowaną przez Narodowe Centrum Kultury. Opowiada ona o ideach i wizjonerach, których myśli i spory leżały u podstaw stworzenia wyjątkowego projektu europejskiej wspólnoty. Wystawa powstała z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury. Autorem scenariusza jest dr hab. Michał Łuczewski (Centrum Myśli Jana Pawła II) natomiast stronę graficzną przygotowało Handsome Studio.

        • Wielka Mapa Polski
          • Wielka Mapa Polski

            W roku szkolnym 2018/2019 klasa I wraz z wychowawcą uczestniczyła w projekcie zorganizowanym przez WSIP. Wydawnictwo przysłało do szkoły mapę Polski oraz adresy 21 szkół biorących udział w akcji. Zadaniem dzieci było wysyłanie kartek do tych szkół. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Wybierali kartki, pisali życzenia, odszukiwali na mapie miejscowości z których otrzymaliśmy kartki jak również z tych do których pisaliśmy. Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na kartki od kolegów i koleżanek z klas I-III ze szkól z całej Polski. Było to dla uczniów bardzo ciekawe i pouczające przeżycie.

        • Dobre wieści z Gorczańskiego Parku Narodowego
          • Dobre wieści z Gorczańskiego Parku Narodowego

            16 maja 2019 r. w Ośrodku Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem – „Płazy i gady w naszym otoczeniu”.

            Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznania biologii wybranych gatunków oraz uświadomienie, jak ważną rolę pełnią w naszym środowisku, a poprzez zdobytą wiedzę zweryfikowanie fałszywych opinii i wzbudzenie bardziej przyjaznego nastawienia do tych zwierząt.

          • Kangur 2019

            21 III 2019r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - Kangur 2019.

            W Szkole Podstawowej w Glisnem wzięło w nim udział 10 uczniów z kl. III-VI.

            Wśród nich Wojciech Oleksy uczeń kl. III, który otrzymał wyróżnienie. Jest to duże wyróżnienie dla Wojtka, który w konkursie uczestniczył już w zeszłym roku. Wtedy zabrakło zaledwie 1pkt. W tym roku dzięki wytrwałej pracy Wojtka, trud został nagrodzony. Wojtku gratuluję i mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziesz z zapałem uczył się matematyki i zdobywał kolejne nagrody!

          • Niesamowity świat higieny jamy ustnej

            „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” to program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B®!

            Podczas przeprowadzonych zajęć dzieci z „Zerówki” zdobyły niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedziały się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. W ramach programu dzieci brały udział w pogadankach o higienie jamy ustnej oraz korzystały ze specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych: prezentacji, filmów, przewodników oraz arkuszy ćwiczeń. Na koniec wzięły udział w konkursie plastycznym.

          • Mistrzostwa Świata w myciu rąk

            Mistrzostwa Świata w myciu rąk to kampania edukacyjna organizowana przez firmę Higma Service, która ma na celu pokazanie dzieciom, że mycie rąk ma realny wpływ na stan ich zdrowia! Zerówka chętnie włączyły się w tę akcję. Na zorganizowanych zajęciach przedszkolaki mogły dowiedzieć się, co to jest higiena i kogo dotyczy. Poznawały też środowiska, w których żyją zarazki oraz dowiedziały się, jak szybko rosną zarazki i co lubią. Najważniejszy jednak był dokładny instruktaż mycia rąk. Żeby umilić sobie tę czynność, przedszkolaki postanowiły samodzielnie wykonać żelowe, pachnące mydełka. Takimi własnoręcznie wykonanymi mydełkami o wiele przyjemniej dba się o higienę. Na końcu każdy został odznaczony dyplomem Mistrza świata w myciu rąk.

          • Klasa pierwsza wyróżniona

            Już po raz siódmy odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej. W tym roku występy miały miejsce w dniu 21 maja, a udział w konkursie wzięło 61 uczniów z całej gminy.

            Konkurs honorowym patronatem objął wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba. Reprezentanci szkół występowali w dwóch kategoriach: klasy młodsze i klasy IV-VIII. Nasza klasa pierwsza w składzie: Emilia Antosz, Jakub Łacny, Aleksandra Łazarczyk, Wiktor Piekarczyk, Zofia Sater, otrzymała wyróżnienie. Z wielką radością, pięknie przebrani, zaśpiewali bardzo radosny utwór pt. „Baby shark”. Gratulacje dla naszych dzielnych reprezentantów.

          • „Witaj Maj, Trzeci Maj”

            Jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole - tym razem - 228 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji z 1791 roku – zwanej Konstytucją Trzeciego Maja.

            W przygotowanie Akademii włączyli się uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pani Anny Stanisławskiej. Przedstawienie pozwoliło widzom przenieść się do wydarzeń poprzedzających 3 maja 1791 r., do samego dnia uchwalenia Konstytucji oraz pokazało znaczenie historyczne tego wydarzenia w dziejach Polski i Europy. Atmosferę tamtych chwil ubarwiła scenografia i stylizacja postaci oraz śpiew i taniec.

          • Gabriela Oleksy laureatką Ogólnopolskiego Konkursu

            Wielkim sukcesem naszej szkoły było wyróżnienie pracy Gabrieli Oleksy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” pod patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

            Gabrysia została laureatką tego konkursu. Przygotowała pracę plastyczną upamiętniającą postać wielkiego Polaka – uczestnika bitwy o Anglię generała brygady, pilota Stanisława Skalskiego. Jej praca została wybrana z ponad 290 nadesłanych na konkurs i została nagrodzona jako jedna z dziesięciu najlepszych. Gabrysia została zaproszona na galę podsumowującą konkurs do Nowego Sącza, gdzie otrzymała nagrodę i piękny dyplom. Gratulujemy Gabrysi pracowitości, kreatywności i życzymy wielu jeszcze sukcesów.

          • Wycieczka do Rabki- Zdroju

            Mimo mało przyjaznej pogody dzieci z „Zerówki” oraz z klas 1-3 wybrały się 14 maja na wycieczkę do Rabki. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce- Zdroju mieszczącej się przy Dworcu Kolejowym. Sympatyczna pani bibliotekarka pokazała nam najpierw zbiory książek dla dorosłych oraz pomieszczenie, gdzie organizowane są różnego rodzaju wystawy.

          • Sukcesy w prestiżowych konkursach historycznych

            Uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w konkursach organizowanych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Gabriela Oleksy została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Plastycznego „100 Bohaterów na 100 lat Niepodległości”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie. Został objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty – Pani Aurelii Michałowskiej i polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu banknotu o nominale 100 złotych. Na awersie należało umieścić wizerunek jednego z lokalnych bohaterów walk o wolność i niepodległość Polski w okresie od 1772 r. do 1989 r. Gabrysia upamiętniła postać prof. Adama Stefana Trembeckiego ps. „Miś”. Był on członkiem oddziału partyzanckiego AK „Adam”, który prowadził walki z niemieckim okupantem w czasie drugiej wojny światowej. Walki te toczyły się m.in. w rejonie Glisneg

        • Koki, loki, fale, czyli wizyta fryzjera
          • Koki, loki, fale, czyli wizyta fryzjera

            We czwartek 28 marca 2019r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Gabrysię Antosz oraz panią Dorotę Wójcik wykonujące zawód fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody.

            Żeby lepiej poznać specyfikę tego zawodu, Amelka z drugiej klasy przeprowadziła wywiad z Paniami. Dowiedzieliśmy się między innymi, jakich narzędzi używa się w tej pracy, czym musi się wyróżniać dobra fryzjerka oraz czy lepiej jest dbać o fryzury panów, czy pań.

        • Pielęgniarka? Dobry zawód!!!
          • Pielęgniarka? Dobry zawód!!!

            W czwartek 11.04.2019 roku odwiedziła naszą szkołę pielęgniarka pani J. Śmietana. Pani Józia często wpada do nas z wizytą np. aby przeprowadzić fluoryzację, czy bilans uczniów. Tym razem jednak przybyła do nas, aby opowiedzieć uczniom o swoim zawodzie. Wyjaśniła m.in. na czym polega jej praca, jaki jest zakres jej obowiązków, jaką uczelnię trzeba skończyć, aby mieć ten zawód. Dzieci chętnie słuchały. Zadawały też szereg pytań np. czy trudno jest robić zastrzyki, albo czy praca pielęgniarki jest trudna? Podczas prezentacji pani pielęgniarka zwróciła uwagę na ważną kwestię jaką jest higiena dzieci i dorosłych. Bardzo dziękujemy pani Józefie za interesującą prezentację na temat swojego zawodu!

        • Czas na zdrowe odżywianie!
          • Czas na zdrowe odżywianie!

            W ramach projektu „Akademia Chrumasa” uczniowie klasy II i III oraz programu nauczania odbyli cykl zajęć o zdrowym odżywianiu i aktywnym stylu życia. O uczestnictwie w programie zostali poinformowani także rodzice uczniów. Dzieci mogły przekonać się jak ważna jest zdrowa dieta i ruch. Otrzymały od wychowawcy pakiet ćwiczeń utrwalający zdrowe nawyki żywieniowe. Zostały zachęcone do oglądania bajek z udziałem bohaterów projektu. Podczas zajęć był czas na teorię, ale również na praktykę. Po zapoznaniu się z przepisami kulinarnymi na zdrowe przekąski, zupy, sałatki itd., uczniowie wspólnie z wychowawcą zadecydowali, że przygotują kanapki ze zdrowych produktów żywnościowych. Dzieci zrobiły pyszne i apetyczne kanapki, którymi podzieliły się z kolegami i koleżankami ze starszych i młodszych klas. Mniam, mniam…

        • III miejsce Eryka Chwały w powiatowym konkursie recytatorskim 
          • III miejsce Eryka Chwały w powiatowym konkursie recytatorskim 

            W poniedziałek 4 marca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się powiatowy konkurs recytatorski Limanowski kalejdoskop słowa i obrazu. Udział w nim wzięło ponad stu uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych powiatu limanowskiego. Recytowali oni wiersze Danuty Wawiłow, Ewy Szelburg-Zarembiny oraz Wandy Chotomskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Zosia Sater z klasy I, Amelka Piekarczyk z klasy II i Eryk Chwała z klasy III. Gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom, którzy wykazali się talentem recytatorskim, a w szczególności Erykowi, który zajął III miejsce w tym konkursie. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w w Światowy Dzień Poezji, który obchodzony jest 21 marca. Nagrody wręczyła Pani Jadwiga Marzec, przedstawicielka komisji konkursowej oraz Jolanta Juszkiewicz, przewodnicząca Rady Miasta Limanowa.

        • Chcę być cukiernikiem! A może garncarzem?!
          • Chcę być cukiernikiem! A może garncarzem?!

            W ramach innowacji pedagogicznej „Od przedszkolaka do…” Poznajemy zawody, uczniowie naszej szkoły tym razem mieli szansę zapoznać się bliżej z zawodami cukiernika i garncarza. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnych przybliżających specyfikę obu zawodów dzieci z klasy II i III odpowiadały na pytania nauczyciela dotyczące filmów. Brały również udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wyrabiały ciasto, piekły i ozdabiały ciastka, którymi potem poczęstowały dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowały czekoladę według domowego przepisu i podzieliły się nią z kolegami i koleżankami ze starszych i młodszych klas. Wyroby cukiernicze zostały sporządzone ze zdrowych, niskocukrowych i niskotłuszczowych produktów. Wszystko po to, aby dzieci nauczyły się wybierać i przygotowywać jak najzdrowsze i niskocukrowe przekąski. Niezwykle interesujące okazały się też warsztaty, podczas

        • Świętujemy Dzień Rodaka
          • Świętujemy Dzień Rodaka

            Świętowanie Dnia Rodaka w naszej szkole spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Z dużymi emocjami oglądali wspomnienia i zdjęcia przedstawiające trudne życie naszych Rodaków wywiezionych poza granice Polski. Uczniowie zadawali wiele pytań i ucieszyli się, że mogą samodzielnie, również zrobić coś pozytywnego i ważnego włączając się w wspólna troskę i pamięć o historii naszego narodu.

        • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
          • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

            Dzień 21 marca 2019 roku został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłoszony Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Ideą wydarzenia jest popularyzacja technologii informacyjno‐komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza szkołą.

            Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy historyczne na portalu TEDEd, z którym nawiązaliśmy współpracę i korzystamy z zasobów. Obejrzane filmy były inspiracją do stworzenia plakatów promujących nauczanie historii i języka angielskiego. Uczniowie kl. V i VI opowiadali o swoich plakatach w kl.0 i mieli za zadanie zainteresować najmłodszych uczniów naszej szkoły np. historią starożytnej Grecji.

    • Partnerzy

      • Gmina Mszana Dolna
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Dziennik elektroniczny

    • Godziny dzwonków

      Sobota 18.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

      DEKLARACJA_DOSTEPNOSCI.docx

    • RODO

      Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Świętego Floriana w Glisnem pełni Łukasz Kądziołka

      PQ Sp. zo. o.

      Naprawa 598

      32-240 Jordanów

      Informacja_RODO_-_dla_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_oraz_dzieci_przedszkolnych.docx

      Informacja_RODO_-_dla_pozostalych_osob_ktorych_dane_przetwarza_placowka.docx