• Wymarzony pokój

• Uczniowie przygotowując się do projektu musieli zmierzyć swój pokój oraz zastanowić się w jaki sposób chcieliby go umeblować lub wyposażyć w różne sprzęty. Rysując plany swojego pokoju ćwiczyli umiejętność posługiwania się znajomością rysunku technicznego oraz podstaw wymiarowania. Następnie obliczali powierzchnię rzeczywistą ścian, podłogi i sufitu przyjmując, że wszystkie te powierzchnie są prostokątami. Potrzebne to było po to, aby obliczyć, ile trzeba kupić farby do pomalowania ściany lub sufitu. Niektórzy uczniowie zaplanowali, że ściany swoich pokoi wytapetują. W tym celu obliczali jakie rolki i ile należy kupić, aby wyszło jak najbardziej ekonomicznie. Po skończeniu prac przygotowali kosztorys prac remontowych w arkuszu kalkulacyjnym.