• Zakładamy trawnik szkolny

• Podczas zajęć koła matematycznego uczniowie uczestniczyli w wycieczce na szkolne boisko, gdzie za pomoca taśmy mierzyli jego szerokość oraz długość. Zmierzyli również dokładnie odległości między bramkami oraz słupkami do siatkówki. Następnie w szkole nanieśli swoje obliczenia na planie. Po krótkim namyśleniu się dobrali odpowiednią skalę, tak aby jak najdokładniej odwzorować układ szkolnego bioska. W ten to właśnie sposób powstały plany zgodne z zasadami rysunku techniczego.Podczas następnej lekcji obliczyli powierzchnię boiska i zastanawiali się ile opakowań trawy należałoby kupić, aby obsiać planowany obszar. Ponieważ nasze boisko posiada już murawę więc dosialiśmy tylko w brakujących miejscach trawę i podlaliśmy je.