• Sensoryczny Dzień Przedszkolaka

• Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

W naszym oddziale przedszkolnym zorganizowaliśmy sensoryczny dzień, czyli pobudzaliśmy nasze zmysły. Zabawę rozpoczęliśmy piosenką „Przedszkolakiem być”. Bawiliśmy się w zabawę ”Jaki to dźwięk” oraz, wykorzystując słuch, wskazywaliśmy drogę kurczątka do mamy kury. Następnie uruchomiliśmy zmysł węchu. Naszym detektywem był nos, który rozpoznawał zapachy. Wąchaliśmy, z zamkniętymi oczami zapachu perfum, cebuli oraz przyprawy do piernika. Rozwijaliśmy też wrażliwość naszego dotyku bawiąc się w zabawę „Ciepłe- zimne”.

Najbardziej jednak podobała się dzieciom „Ścieżka bosych stópek”. Zrobiliśmy dróżkę wykorzystując różnorodne materiały: woreczki z ziarnem, piórka, klocki, kasztany, worki, watę, piłkę, muszelki. Przechodząc gołymi stópkami po różnorodnych fakturach zrobiliśmy przyjemny masaż stóp.

Drugą zabawą, która przypadła dzieciom do gustu była zabawa farbami. Do piosenki „My klepiemy do rytmu rękami” wyklepywaliśmy rytm tworząc z farb ciekawe kompozycje.

Na koniec dnia dzieci zostały odznaczone medalami „Super Przedszkolaka”, bo przecież w naszym oddziale przedszkolnym są same Super Dzieciaki!!

• Bezpieczni na drodze

• We wrześniu w oddziale przedszkolnym rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu, ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po chodniku. Dowiedziały się, jakie mamy znaki drogowe i o czym informują.

W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym, miedzy innymi kamizelki odblaskowe.

W ostatnim dniu bezpiecznego tygodnia na sali gimnastycznej wyrosło miasto wybudowane przez dzieci. Przedszkolaki wcielały się w role kierowców i pieszych. Sygnalizator wskazywał prawidłowe światło, żeby ruch w mieście był płynny. Dzieci w swej pomysłowości wybudowały nawet szpital. Na szczęście nie trafił tam nikt z wypadku drogowego.

• Witamy nowy rok szkolny!

• Pierwszego  września  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw jak zawsze udaliśmy się do kościoła na mszę świętą, a potem wróciliśmy do szkoły. Pani dyrektor powitała zgromadzonych w auli szkolnej rodziców, nauczycieli i uczniów. Przypomniała zasady obowiązujące w szkole podczas pandemii oraz przedstawiła wszystkim nowych nauczycieli. W tym roku szkolnym dołączyły do grona pedagogicznego: Pani Ewa Kościelniak- Motyka, która będzie uczyła j. angielskiego oraz pani H. Wrzecionek - nowa pani katechetka. Witamy je bardzo serdecznie!

Mamy nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 będzie pełen miłych chwil, a nauka cały rok odbywać się będzie w ławkach szkolnych:)

Autor: J. Pankiewicz

• Pierwszy dzień w przedszkolu

• Pierwszy września to trudny moment zwłaszcza dla naszych najmłodszych. Trzeba rozstać się z mamą na dłużej niż kilka minutek….. Niektóre dzieci przekroczyły próg przedszkola po raz pierwszy i zrobiły to z szerokim uśmiechem na twarzy.

Nasze przedszkolaki dzielnie rozpoczęły nową przygodę. Zapraszamy na relację fotograficzną z tego ważnego dnia!

Oddział przedszkolny życzy wszystkim uśmiechniętego roku szkolnego :)