• Emilka Skowronek z kl. III wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Piszę, Ilustruję i Wydaję – Moja Książka w Drodze do Nobla”

• Konkurs zainspirowany Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk i Herty Müller  polegał  na stworzeniu przez dzieci swojej oryginalnej książki. W konkursie wzięły udział Emilka Skowronek i Olivia Cież-uczennice klasy III. Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego ”Piszę, Ilustruję i Wydaję – Moja Książka w Drodze do Nobla” wyróżnienie zdobyła Emilia Skowronek. Jej książka pt. „Samolocik” opowiadająca w zabawny sposób perypetie tytułowego bohatera została przez nią pięknie i pomysłowo zilustrowana i napisana w formie wiersza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich zarówno Emilce jak i Olivii!

Dziewczynki otrzymały nagrody podczas szkolnego apelu podsumowującego osiagniecia wszystkich uczniów w I półroczu tego roku szkolnego. Podczas apelu książki będące "Pierwszą wyprawką w drodze do samodzielnego czytania" otrzymali od Pani bibliotekarki też nasi pierwszoklasiści.

• Kochana Babciu, kochany Dziadku,

dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku.

Do tego dokładam serdeczne życzenia

niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.

Żyjcie nam długo w zdrowiu radości,

dbajcie o siebie ku naszej radości.

Takie i podobne życzenia mogli usłyszeć nasi dziadkowie podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w naszej szkole 23.01.2023 r. Zanim jednak uczniowie zaśpiewali piosenki, uroczyste „STO LAT” dla swoich babć i dziadków i wręczyli im upominki,  wystawili dla nich jasełka. Po występach rozbrzmiały w szkole kolędy śpiewane wspólnie przez dziadków i wnuków. Wszyscy świetnie się bawili, a najbardziej zadowoleni byli właśnie przybyli do naszej szkoły seniorzy:)