• Skarpetkowe powitanie wiosny

• 21 marca to  szczególna data z dwóch powodów. Po pierwsze wtedy przypada Światowy Dzień Zespołu Downa.  Łącząc się w geście solidarności załozyliśmy tego dnia skarpetki nie do pary!

Drugim ważnym wydarzeniem jest powitanie wiosny. Przedszkolaki rozwiązywały róznorodne zadania, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o nowej porze roku. Na koniec tradycyjnie zanieśliśmy przygotowaną marzannę na plac zabaw licząc na to, że kukłę zabierze pani zima i juz na stałe zapanuje wiosna. Sądząc po pogodzie, marzanna przegoniła zimę :)

• Zapamiętaj sobie, że dziś święto Kobiet!

• Kolejną miłą tradycją kultywowaną w oddziale przedszkolnym jest Dzień Kobiet. Najmłodsi dżentelmeni staneli na wysokości zadania i uczynili ten dzień wyjątkowym obdarowując dziewczynki drobnymi upominkami. Dwa dni później  dziewczymki zrobiły to samo na Dzień Mężczyzny.

• Poczta walentynkowa

• Jak co roku, w naszej szkole 14 lutego uruchomiona została specjalna poczta walentynkowa. Przedszkolaki całe przedpołudnie szykowały sercowe kartki, które później wrzuciły do czerwonej skrzynki. Następnie uczniowie z Samorządu Uczniowskiego roznosili walentynki po całej szkole. Okazało się, że wszyscy otrzymali upominki od Walentego, niektórzy nawet kilka miłosnych liścików.

Bo przeciez Walentynki to taki specjalny dzień, w którym okazujemy sobie miłe uczucia!

• Wycieczka do Krakowa

• Początek marca był dla uczniów naszej szkoły czasem poświęconym kulturze.

Z samego rana 3 marca wybraliśmy się do Krakowa.  Pierwszym miejscem, do którego się udaliśmy było Muzeum Krakowa zlokalizowane w Pałacu Krzysztofory przy płycie Rynku Głównego. Tam pani Przewodnik opowiedziała nam o wcześniej nieznanych nam odsłonach miasta. Poznaliśmy wiele ciekawostek o historii Krakowa, posłuchaliśmy legend z nim związanych oraz dowiedzieliśmy się co współcześnie kreuje stolicę naszego województwa. Szczególną uwagę uczniów przykuły przepiękne krakowskie szopki te małe i te ogromne, do których można wejść. Muzeum Krakowa jest znane ze swych ekspozycji, które można swobodnie dotykać.

Kolejnym punktem naszego wycieczkowego programu był Teatr im. Juliusza Słowackiego, gdzie oglądaliśmy sztukę pod tytułem „Kwiat Paproci”. W sposób niezwykle poruszający opowiedziana została historia powiązana z życiem Stanisława Wyspiańskiego. Baśniowy świat przeplatał się z tym realnym opowiadając widzowi o dążeniu Wyspiańskiego do nieśmiertelności.

• Dzień Kalafiora i Brokuła

• W ramach realizacji projektu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy I i klas starszych przygotowali pyszną sałatkę kalafiorowo-brokułową.

Wspólne przyrządzanie, a następnie degustacja zdrowej sałatki sprawiła dzieciom wiele radości. Sałatka wyszła wspaniale! Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.
            Po takich zajęciach dzieci na pewno zapamiętają, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne.

• Zabawa karnawałowa

• W czwartek, 16 lutego od 9.00 do 12.00, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas O, I i III. Była to chwila wyczekiwana przez każdego malucha. Tego dnia za sprawą serpentyn i balonów sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową.

Bajkowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Prowadzące zabawę panie urozmaicały tańce ciekawymi  konkursami, a zwycięzcy otrzymali nagrody. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek, który przygotowali swoim pociechom rodzice. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Uczestnicy balu wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów, jednak w tym roku wśród dziewcząt dominowały księżniczki.