• Nasi uczniowie na podium ogólnopolskiego konkursu!

• Uczniowie klas IV i V wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pod nazwą: "Etykiety energetyczne w służbie ratowania planety", gdzie zajęli zaszczytne miejsce na podium.

Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji projektu Label2020. Uczniowie klas podstawowych mieli za zadanie nagrać film-reklamę energooszczędnego użytkowania urządzeń domowych oraz etykiet energetycznych. Jury złożone z przedstawicieli Krajowej Agencji Poszanowania Energii oraz Instytutu Badań Edukacyjnych, który był współorganizatorem konkursu, wybrało najlepsze prace.

Z pośród wszystkich nadesłanych z całej Polski, praca uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Glisnem została nagrodzona III miejscem!

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa.

Wyniki konkursu oraz wygrane filmiki można znaleźć pod linkiem:

• Wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej

• Serdecznie gratulujemy Julci, Zuzi, Agusi, Viktorii oraz Lence z oddziału przedszkolnego za otrzymanie wyróżnienia w kategorii zespołów grupa 5- 6 lat w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej „Śpiewające Serca” organizowanym przez Stowarzyszenie  Pro Salute w Białymstoku.  Dziewczynki zaprezentowały piosenkę „Fikający zuch” zachęcając do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Serdecznie gratulujemy!

• Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

• 1 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasa 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Rabki, żeby uczcić Dzień Dziecka. Najpierw przeszliśmy przez zabytkowy  Dworzec Kolejowy i odwiedziliśmy mieszczącą się tam Bibliotekę Miejską. Panie bibliotekarki pokazały regały z różnorodnymi książkami dla dzieci i młodzieży i zachęcały do czytelnictwa.

Wychodząc  z biblioteki wyszliśmy wprost na pomnik św. Mikołaja przypominając  świętemu, żeby nie zapomniał o nas w grudniu. Następnie udaliśmy się do teatru Rabcio na spektakl Miś Tymoteusz  Rym Cim Ci. Perypetie wesołego misia oraz szalonego pieska rozbawiały całą publiczność. Po przedstawieniu w holu teatru prowadzone były warsztaty plastyczne, do których się przyłączyliśmy. Następnie udaliśmy się do Parku Zdrojowego na krótki spacer. Widzieliśmy mnóstwo pięknie kwitnących kwiatów, fontannę, przeszliśmy tez przez zdrowotną tężnię solankową. Jako że pogoda dopisywała, zjedliśmy też lody dla ochłody. Ostatnim dodatkowym punktem naszej wycieczki była dmuchana kraina do skakania.

To był naprawdę udany Dzień Dziecka!