• brak danych
          • Wyniki konkursu „Dobrze jemy, bo gotujemy”

            Uczniowie kl. 0 i kl. I Szkoły Podstawowej w Glisnem brali udział w programie Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu. Program ma charakter projektu długofalowego, którego trzecia edycja trwała od września 2019r. do czerwca 2020r. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka.

          • Podsumowanie projektu "Nie pal przy mnie, proszę"

            Jak co roku uczniowie klas I- III uczestniczyli w projekcie profilaktycznym "Nie pal przy mnie, proszę", zorganizowanym przez PSSE w Limanowej. Chętnie brali udział w zajęciach dotyczących zdrowia, dbania o higienę, zagrożeń wynikających z palenia papierosów. Nauczyli się co mają robić w sytuacji, gdyby ktoś dorosły chciał w ich towarzystwie zapalić papierosa. Bohaterką prawie wszystkich naszych spotkań była wiewiórka Wiki, która pomagała dzieciom poznawać zagadnienia związane z tematyką zajęć. Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny, w ramach ktorego uczniowie mieli przedstawić w formie rysunku, co zapamiętali z przeprowadzonych zajęć. Wszystkie prace są przepiękne, dlatego w nagrodę zostały umieszczone powyżej. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu !!!

          • My kochamy nasze mamy !!!

            Uczniowie klasy II i III przygotowali piękne niespodzianki dla swoich mam i tatusiów. Wykonali dla nich prześliczne laurki, które wręczyli im z okazji ich święta. W środku umieścili życzenia. Niektórzy zaśpiewali piosenki, których nauczyli się samodzielnie korzystając z propozycji podanych przez wychowawcę. Wszystkim mamom i tatusiom życzymy sto lat !!!

          • Cztery żywioły- woda

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cztery żywioły- woda.

            Drugim żywiołem, z którym zapoznała się Zerówka, była woda. Wodne zabawy zaczęliśmy jeszcze, gdy był śnieg. Określaliśmy wygląd, zapach, konsystencję śniegu. Ocenialiśmy, czy jest czysty, czy brudny. Bawiliśmy się mikroskopem, przez który oglądaliśmy kropelkę wody z kranu i kropelkę wody ze stopionego śniegu porównując przejrzystość. Oglądaliśmy, jak woda zamienia się lód (i tu ciekawostka, ciepła woda zamarza szybciej, niż zimna). Wykonaliśmy sporo doświadczeń pokazujących cechy fizyczne wody: powiększaliśmy górę lodową wlewając na lód zimną wodę, oglądaliśmy wędrówkę wody między naczyniami połączonymi. Wlaliśmy wodę do co drugiego kubeczka połączonego kawałkiem ręcznika papierowego. Woda przeszła z pełnego do pustego w taki sposób, że we wszystkich naczyniach było tyle samo zabarwionej wody. Magiczna woda czarowała nam też

          • Drogowe ABC

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Drogowe ABC.

            W roku szkolnym 2019/2020 „Zerówka” brała udział w programie edukacyjnym „Drogowe ABC” organizowanym jest przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z firmą Circle K Polska. Celem programu było nauczenie dzieci zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym podczas drogi do przedszkola i powrotu do domu, a także, poinformowanie, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i podczas uprawiania sportów. Dzieci poprzez połączenie nauki i zabawy zdobyły informacje na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznały podstawy udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się również, jak bezpiecznie jeździć na rowerze czy hulajnodze, do czego służy kask i ochraniacze. Oglądały też zawartość apteczki, udzielały pierwszej pomocy. W ramach zajęć w terenie uczyły się zachowań prakt

          • III miejsce dla Blanusi

            Wielkie gratulacje dla Blanusi Pustelnik z "Zerówki" za zdobycie III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Kartka wielkanocna”. Praca, wykonana metodą wydrapywania, przedstawia koszyk wielkanocy z pisankami.

            Mimo sytuacji pandemicznej dyplom oraz upominki dotarły już do zwyciężczyni.

          • Polska i św. Florian oczami pierwszaków.

            Maj to czas wielu świąt. W czasie zdalnych zajęć edukacyjnych uczniowie klasy I wykonali, używając pocztówek, kolorowe mapy Polski. Nie zapomnieliśmy także o naszym patronie - św. Floriana, którego święto obchodziliśmy 4 maja. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie tę postać oraz utrwaliliśmy hymn szkoły, a w swoich pracach uczniowie pokazali jak wyobrażają sobie postać św. Floriana.

          • Dzień Ziemi

            22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej jubileuszowej 50. edycji tego święta są działania na rzecz ochrony klimatu.

            W związku z tym w ramach zajęć przyrody i geografii uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Warsztaty odbyły się na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl. Za pośrednictwem specjalnego czatu można było zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów:
            - „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje” (dr Mariusz Gogół) i „OZE.
            - Skąd mamy prąd?” (dr Tomasz Rożek).
            Wydarzenie zakończyły warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!”).

          • W duchu lokalnego patriotyzmu

            Uczniowie klasy IV, na lekcjach języka polskiego, wykazując się niezwykłą kreatywnością, zaprojektowali herb Glisnego. W swoich pracach doskonale podkreślili walory swojej miejscowości: Glisne otoczone jest lasami, w których jest mnóstwo grzybów. Na rysunkach uchwycone są piękne, górskie krajobrazy i góra Luboń oraz łany zboża. Jest również krowa i baran, których nie brakuje w okolicy. Biało- czerwone flagi nawiązują do naszej Ojczyzny. Jest również złota korona z diamentami- góra korony jest szpiczasta, gdyż jest to korona dla mężczyzny, bo podobno na terenach Glisnego król Kazimierz urządzał łowy.

          • Majowo i patriotycznie

            W tym roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem jednak, przez epidemię, uczniowie zostali poproszeni o uczczenie tego Święta inaczej - w domu. Dziękujemy za zainteresowanie i odzew na nasz apel o włączenie się do wspólnych obchodów 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jeteśmy wdzieczni Wam drodzy Rodzice i Uczniowie. Dziękujemy! W galerii prezentujemy zdjęcia, które przesłaliście.

          • Drodzy uczniowie – czekamy na Was!!!

            Drodzy uczniowie klas młodszych!

            Piszemy ten list, aby powiedzieć Wam, że bardzo za Wami tęsknimy. Tak – to my „Bohaterowie angielskich książek dla dzieci” i również bohaterowie realizowanej w Waszej szkole innowacji – hmm – trudne słowo! – pedagogicznej z języka angielskiego. Jesteśmy gotowi na spotkania z Wami, wspólne czytanie książek, opowieść o Nas dla Was, Wasze wspaniałe przebrania – tutaj wieki ukłon w stronę Waszych rodziców – bez Nich – nie dalibyśmy rady. Na razie jesteśmy bezpieczni w domu Pani od języka angielskiego – zabawna osoba – dlatego się nie nudzimy, ale bardzo, bardzo brakuje nam Waszej energii, uśmiechu, ciekawego wystroju Waszej klasy, wspólnych zdjęć, gdzie każdy wygląda świetnie i będą one dla Was pamiątką z czasów szkolnych. Bądźmy dobrej myśli – z pewnością innowacja – hmm znowu to trudne słowo – będzie kontynuowana. Musimy Was odwiedzić w Waszej szkole.

          • Relacje z czasów pandemii

            Uczniowie klas starszych - w ramach projektu na lekcjach historii - podzielili się swoimi relacjami, przemyśleniami na temat pandemii. Oto niektóre z nich:

            Koronawirus pochodzący z Wuhan wywołuje chorobę nazwaną COVID-19, która rozwija się w charakterystyczny sposób i powoduje określone objawy. Z powodu tej choroby musimy siedzieć w domu, nie możemy iść do kościoła, co dla nas w niedzielę było podstawą. Musimy chodzić w maseczkach, które są teraz bardzo drogie i w rękawiczkach. Jest to dla nas bardzo duże wyzwanie, ponieważ podupada nam gospodarka. W Polsce także chorują pielęgniarki lekarze i ratownicy medyczni i nie mamy wiele urządzeń i przyborów takich jak: rękawiczki, maski, kombinezony, respiratory. Musimy uszanować i przystosować się do zakazów i nakazów ministerstwa zdrowia, który daje nam nowe informacje w sprawie koronawirusa. Jest nam wszystkim bardzo trudno. Służba me

          • Nauczanie zdalne może być fajne!

            Mimo tego, że do szkoły nie chodzimy, dzieci z „Zerówki” udowodniły, że można sobie w domu czas świetnie zagospodarować. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców w domach przedszkolaków działy się prawdziwe cuda: powstały nowe budowle (zoo, zamek), pojawiły się wiosenne zwierzęta, zakwitły kwiaty, wykonano mnóstwo wielkanocnych ozdób, były pieczone ciasteczka, dzieci wykonywały doświadczenia, ćwiczyły sprawność rąk, poznawały nowe literki, wykonywały prace na konkursy, sadziły i siały rośliny.

          • Koronawirus niestraszny pierwszakom!

            Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że od miesiąca nie przychodzimy do szkoły. Stosujemy się do zaleceń rządu i zostajemy w domu. Nie znaczy to jednak, że nic nie robimy. Klasa 1 od samego początku dzielnie pracuje i zdobywa coraz to nowe umiejętności. Dzieje się tak dzięki doskonałej współpracy z rodzicami, którzy z wielkim zaangażowaniem współpracują ze mną i starają się, aby ten czas nie został zmarnowany. Dziękuję im za to. Jestem też bardzo dumna z moich uczniów, którzy są tak bardzo zdyscyplinowani. Otrzymuję od nich liczne informacje jak sobie radzą. Znaleźliśmy sposób nawet na czytanie czy recytację wiersza. Wykonujemy prace plastyczne, techniczne, liczymy, rozwiązujemy zadania i te na platformach i te w zeszycie, uczymy się liter. Dbamy także o zdrowie, ćwicząc i zdrowo się odżywiając. Staramy się w tym trudnym czasie dobrze bawić, jednocześnie nie zapominamy o obowiązka

          • My się w domu nie nudzimy!

            W ramach zajęć na odległość o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem i stylem życia chętni uczniowie z klasy II przygotowali pyszne i zdrowe przekąski. Mniam !!! Gratulacje dla Kubusia, Zosi i Wiktora. Natomiast Amelka z klasy III prezentuje się w stroju ekologicznym, wykonanym w ramach lekcji o strojach, tkaninach i modzie. Rewelacja !!!

          • Konkurs Pięknego Czytania

            W środę 11 marca uczniowie klasy II i III rywalizowali o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. W trakcie konkursu z zamkniętymi oczami losowali w swoich podręcznikach stronę z tekstem, który mieli następnie przeczytać. Podczas rywalizacji był ogromny stres ale też radość z odniesionych sukcesów, bowiem okazało się, że wszyscy uczniowie potrafią już pięknie czytać. Pani wychowawczyni pogratulowała wszystkim wychowankom oraz wręczyła im dyplomy. Szczególne brawa należą się Zosi Sater i Amelce Piekarczyk, które wspólnie zajęły I miejsce.

          • Przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy

            W ramach projektu WOŚP uczniowie klas młodszych zostali przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy. W trakcie zajęć dzieci poznawały numery alarmowe, własnoręcznie wykonały telefony z materiałów technicznych oraz uczyły się jak przeprowadzać rozmowę z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Uczniowie przeszkoleni zostali jak należy postępować w sytuacji, gdy ktoś z ich otoczenia lub osoba zupełnie dla nich obca straci przytomność lub przestanie oddychać. Podczas zabawy sprawdzali oddech, układali swoich kolegów w pozycji bocznej bezpiecznej, a nawet wykonywali masaż serca na specjalnej lalce przeznaczonej do tego typu ćwiczeń. Podsumowaniem akcji będzie wysłanie do WOŚP prac konkursowych pt.” Pomaganie- to dziecinnie proste”.

    • Partnerzy

      • Gmina Mszana Dolna
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Dziennik elektroniczny

    • Godziny dzwonków

      Sobota 18.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

      DEKLARACJA_DOSTEPNOSCI.docx

    • RODO

      Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Świętego Floriana w Glisnem pełni Łukasz Kądziołka

      PQ Sp. zo. o.

      Naprawa 598

      32-240 Jordanów

      Informacja_RODO_-_dla_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_oraz_dzieci_przedszkolnych.docx

      Informacja_RODO_-_dla_pozostalych_osob_ktorych_dane_przetwarza_placowka.docx