• 3 Maja 1791 r. - 233 rocznica uchwalenia Konstytucji

•  ‘’Była wiosna , wiosna wkoło ,

nadszedł cudny maj ,

Pełne pieśni każde sioło ,

świat się zmienił w raj !…

Hej , pamiętny ów dzień chwały–cudny ; „Trzeci Maj” !Naród zgodny , silny , cały ,

chciał podźwignąć kraj!”

233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja została uroczyście obchodzona w szkole podstawowej w Glisnem. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali akademię, na którą składały się wiersze, piosenki oraz historia uchwalenia pierwszej w Polsce i zarazem w Europie Ustawy Rządowej. Zespół przedszkolny natomiast przypomniał znaczenie symboli narodowych.

Święto Narodowe Trzeciego Maja - to święto państwowe ustanowione w 1919 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość, a potem ponownie w 1990 r.

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 r.