• Bezpieczni na drodze

• Jak co roku, pierwsze tygodnie w oddziale przedszkolnym  upływają na poznaniu zasad bezpieczeństwa w przedszkolu i na drodze. W zapamiętaniu oznaczenia sygnalizatora pomogła nam piosenka „Kolorowe światła”. Dzięki niej wiemy, że czerwone światło oznacza „stój”, zielone światło- „idż”, a na żółtym świetle trzeba poczekać.

Bardzo ważnym wydarzeniem w tych dniach był pierwszy spacer po okolicy. Żeby być bardziej widocznym dla kierowców ubraliśmy kamizelki odblaskowe. Uczyliśmy się też, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię na wsi, gdzie nie ma  „zebry” na drodze, ani sygnalizatorów świetlnych. Poznaliśmy zasadę działania odblasków i uczuliliśmy najmłodszych na konieczność noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza w jesienne wieczory, które zbliżają się wielkimi krokami.

• Witamy w oddziale przedszkolnym

• Serdecznie witamy nasze przedszkolaki po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło pozdrawiamy nowe dzieci, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych przyjaźni. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów i mamy nadzieję, że przed nami potwornie fajny rok!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• Za nami wakacje. Rok szkolny 2023/24 rozpoczęliśmy 4 września w poniedziałek od udziału we mszy świętej. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w auli szkolnej,  gdzie wszystkich zebranych przywitała nowa pani dyrektor-Ewa Kościelniak-Motyka. Przemówienie wygłosił też  proboszcz ks. A. Sawulski.

Pani dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy, oraz żeby nowy rok szkolny był dla nich nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.

Następnie uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

• Pożegnania nadszedł czas...

• Tegoroczne zakończenie roku szkolnego upłynęło pod znakiem pożegnania naszej wspaniałej Pani Dyrektor Krystyny Pajki. Były wspomnienia, ciepłe słowa, wiele uśmiechów i życzeń, ale i łzy wzruszenia. Żegnali ją uczniowie, którzy wspominali wspólnie lata spędzone razem, a także nauczyciele i rodzice. Wspólnie dziękowaliśmy za poświęcenie i trud włożony w wychowanie naszych uczniów. Życzyliśmy wytchnienia po latach wytężonej pracy, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji. Nie powiedzieliśmy: żegnaj. Powiedzieliśmy: do widzenia, bo mamy nadzieję, że Pani Dyrektor będzie częstym gościem naszej szkoły.