• Warzywa korzeniowe są niezwykle zdrowe!

• W ramach zajęć "Laboratoria przyszłości" klasy młodsze przygotowały pyszne ciasto marchewkowe. Dzieci pracowały w oparciu o przepis. Same ważyły, dodawały i mieszały składniki, same też wbijały jajka do miski i wylewały gotową masę do formy. Zadanie pani polegało tylko na włożeniu i wyjęciu ciasta z piekarnika.

Wszystkie kawałki ciasta zniknęły w mgnieniu oka, po tym jak poczęstowaliśmy nimi kolegów oraz panie z naszej szkoły. Mniam...

• Wielkanocny Kiermasz w naszej szkole

• Dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi zorganizowaliśmy w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. W okresie od 27.03-05.04.2023 r. można było nabyć palmy oraz babki i baranki z ciasta wykonane własnoręcznie przez uczniów wraz z paniami od plastyki i techniki.

Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze, cieszył się zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu, a także wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby uczniów.

• Jedz owoce, będziesz zdrów!!!

• 22 marca był w naszej szkole DNIEM OWOCOWYM. Uczniowie klasy IV i V przy pomocy nauczycieli przygotowali ,, owocowy stół " pełen galaretek, sałatek, soków, szaszłyków itp. Wszystko było bardzo pyszne       i pełne witamin.

mgr Barbara Piekarczyk

• Zagórzańska Czytanka

• 1 marca odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Czytelniczo-Plastycznego ,,VI Góralskie Cytanie Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Ziemi Zagórzańskiej". Uczniowie klas III-VII czytali gwarą wskazane teksty ,,Zagórzańskiej Czytanki ". Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Emilia Skowronek i Oliwia Cież z kl. III oraz Amelia Piekarczyk i Jakub Majkowski z kl. VI. Rozstrzygnięta została też część plastyczna konkursu. Wybór był trudny, bo uczniowie wykonali bardzo staranne i pomysłowe prace. Do dalszego etapu jury wybrało prace: Oliwii Cież i Emilii Skowronek z kl. III, Jakuba Łacnego z kl.V, Amelii Piekarczyk z kl. VI oraz Macieja Majkowskiego i Wojciecha Oleksy z kl. VII.

29 marca w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce odbył się etap wojewódzki konkursu.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

mgr Barbara Piekarczyk