• Spotkanie z panią pielęgniarką

• 15 listopada w oddziale przedszkolnym mieliśmy przyjemność gościć Panią Natalię- pielęgniarkę, która przybliżyła nam tajniki swojego zawodu.  Dzieci miały możliwość przetestowania sprzętu potrzebnego do fachowego udzielania pomocy: ciśnieniomierza, strzykawek, stetoskopem słuchały bicia serca. Pani Natalia przygotowała fantastyczną prezentację ludzkich narządów: dzieci próbowały odgadnąć, jaki to narząd, do czego służy i gdzie się znajduje w ludzkim ciele. Pani Natalia cierpliwie objaśniała wszystko,  dawała przykłady oraz opowiadała różne ciekawostki.

Podczas spotkania chętne dzieci mogly sfotografować się w prawdziwym stroju pielęgniarki, nawet chłopcy wyglądali wspaniale w stroju pielęgniarza. Oglądaliśmy anatomię człowieka w książkach trójwymiarowych, leczyliśmy lalkę, która miała założony prawdziwy wenflon.

Dziękujemy Pani Natalii oraz pani Ewie Kościelniak- Motyce za zorganizowanie tak ciekawego spotkania. Dzięki takim wspaniałym pielęgniarkom dzieci na pewno mniej się będą bały wizyt lekarskich.

• Śpiewamy dla Niepodległej

• Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Polega ona na tym, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku to w czwartek, 10 listopada w naszej szkole uroczyście wybrzmiał hymn Polski.

Akcja „Szkoła do hymnu” rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Nasza szkoła stara się co roku brać w niej udział.

Wiele krwi i łez przelano zanim 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność. By uczcić to zwycięstwo oraz pamięć poległych grupa przedszkolna oraz młodzież naszej szkoły przygotowała występ pełen poezji i piosenek patriotycznych, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Ta, nieco inna lekcja historii, przypomniała nam wszystkim jak bardzo cierpiał nasz naród podczas rozbiorów, powstań narodowych, I i II wojny światowej oraz zależności sowieckiej aż do 1989 roku.

Powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce wartość najcenniejszą - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.