• Nasza klasa 5 wyróżniona w wojewódzkim konkursie "Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni"

• Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie "Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni".

Hasłem tegorocznej edycji konkursu było „Nie bądź obojętny na przepisów ruchu drogowego łamanie, ważne jest reagowanie!” Przygotowano następujące działania: filmik promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym (grupy przedszkolne), wykonanie opaski odblaskowej (klasy I-III SP), plakat ostrzegawczy lub wykonanie gry karcianej (klasy IV-VI SP), spot filmowy promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym (klasy VII-VIII SP i szkoły średnie). Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawiać treści, których motywem przewodnim było wyżej wymienione hasło związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Uczniowie klas 1 i 3 zaprojektowali opaski odblaskowe, a klas 4, 5, 6 wykonali gry karciane. Wyróżnienie zdobyła gra klasy 5 pt. "Rowerowy Piotruś". Serdecznie gratulujemy! Pragniemy również zaznaczyć, że wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zasługują na podziw i pochwałę, ponieważ z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania zadań.

• Witaj Święty Mikołaju!

• Dzień 6 grudnia był dla uczniów naszej szkoły wyjątkowy. Nie tylko ze względu na to, że odwiedził nas Mikołaj, ale również dlatego, że obchodziliśmy go  w niezwykły sposób, ponieważ nie było lekcji. Były natomiast gry i zabawy, wspólne oglądanie filmu o Mikołaju oraz poczęstunek w postaci zapiekanek z pieczarkami i serem.

W międzyczasie odwiedził naszą szkołę najprawdziwszy Święty Mikołaj.

Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach „Oddziału przedszkolnego” oraz klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem.

To był niesamowity dzień dla wszystkich!

• Zabawa Andrzejkowa

• A nami zabawa andrzejkowa. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się raczej  z przymrużeniem oka. Tradycyjnie laliśmy wosk, układaliśmy buty, przebijalismy serce z imieniem przyszłego wybranka, przepowiadalismy, jaki zawód bedziemy wykonywać w przyszłości. Wróżby przeplatane były zabawami przy muzyce i zdjęciami w fotobudce.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże! Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości.

• Dzień Dyni

• Z okazji Dnia Dyni uczniowie klasy 1 i 3 wykonali wspaniałe plakaty. Oprócz tego uczyli się, jak należy postępować z dynią, aby przygotować ją do wypieków, ponieważ zamierzaliśmy zrobić słodkie muffinki dyniowe. Pracy było co niemiara, bo najpierw dynię trzeba było obrać, przekroić i wydrążyć środek. Dzięki tej procedurze udało się nam skosztować ukrytych w dyni pestek. Muffinki wyszły naprawę smakowite. Postanowiliśmy się nimi podzielić z innymi  uczniami i nauczycielami. Wszyscy nie mogą się doczekać kolejnych spotkań kulinarnych.

• Wycieczka na Szczebel

• W dniu 27 października uczniowie klas 0-V wraz z opiekunami wzięli udział w pieszej wycieczce na Szczebel.

Z zapakowanym prowiantem i dobrym humorem wyruszyli ze szkoły. Po drodze podziwiali piękną złotą jesień. Po dotarciu na szczyt palili ognisko i smażyli kiełbaski. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili z powrotem. Zostały wspomnienia i piękne zdjęcia, które będą dla wszystkich wspaniałą pamiątką.

• Witaminki, czyli praktyczna lekcja o zdrowym odżywianiu

• W ramach zajęć o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy 1 przygotowali  przepyszny owocowy szejk. W jego skład wchodziły owoce takie jak maliny, truskawki i banany oraz jogurt naturalny. Musimy się pochwalić, że podczas jego wykonania nie użyliśmy ani grama cukru. Dzieci z klas młodszych doskonale wiedzą, że cukier jest niezdrowy i znajduje się na samym końcu piramidy żywienia, wśród produktów, których spożywanie należy za wszelką cenę ograniczyć. Na koniec podzieliliśmy się szejkiem z kolegami z klasy 3.