• Dzień Jabłka

• W środę 28 września 2022 roku obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu klasa 1 i 3 upiekła szarlotkę. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczyli się w jaki sposób czytać przepis kulinarny oraz jak przeliczać odpowiednie produkty potrzebne do przygotowania ciasta. Szarlotka wyszła przepyszna. Uczniowie klasy 6 przygotowali natomiast racuszki z owocami i bitą śmietaną. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały sok jabłkowy, a uczniowie klasy 4 i 5 pokroili różne odmiany jabłek do degustacji. Uczniowie wykorzystali w praktyce pomoce otrzymane w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Podczas spotkania na sali gimnastycznej wysłuchaliśmy piosenki o jabłku, którą wyśpiewali uczniowie klasy 1 i 3. W tym dniu uczniowie mieli możliwość pokolorowania antystresowych kolorowanek w kształcie jabłka oraz obejrzeć prezentację o jabłku wykonaną przez Małgorzatę Karpierz.

Dzień Jabłka był bardzo udany i smaczny :)

• Dzień Piżamy- pomagamy!!!

• A może tak przyjść do szkoły w piżamie? A dlaczego nie!!

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Charytatywnego Biegu i Dnia w Piżamach zorganizowanego przez Fundację ,,Gdy Liczy się Czas”. Fundacja została założona przez rodziców dzieci które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Celem akcji jest wsparcie chorych dzieci poprzez chodzenia w piżamie oraz wsparcie rodziców poprzez wpłacenie środków pieniężnych na leczenie dzieci.

Dzień Piżamy bardzo spodobał się przedszkolakom. Chociaż byliśmy w piżamach, nie było sennie, tylko bardzo aktywnie. Najpierw urządziliśmy zabawy ruchowe i konkursy, później usypialiśmy pluszowe maskotki na chuście animacyjnej, a na koniec projektowaliśmy swoje wymyślone piżamy.  Ten dzień był również okazją do propagowania zdrowego stylu życia i spożywania owoców i warzyw.

Drugim sposobem włączania się w akcję pomocy chorym dzieciom było zorganizowanie Biegu w  Piżamach. Z powodu niesprzyjającej pogody odbył się on na sali gimnastycznej. Od organizatorów otrzymaliśmy numerki startowe, które przykleiliśmy na piżamkach. Przedszkolaki z ochotą przebiegły kilkanaście razy salę gimnastyczną dookoła i w ogóle nie czuły się zmęczone. Bo przecież pomaganie uskrzydla!