• „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”

          • Starostwo Powiatowe w Limanowej na początku grudnia ogłosiło konkurs na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”. Konkurs miał na celu kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz wymianę doświadczeń w zakresie dekoracyjnym. Wyróżnienie otrzymał Wojciech Oleksy.

          • II miejsce Amelii Piekarczyk w konkursie "Świat za sto lat"

          • W piątek 17 grudnia 2021roku w Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbyło się podsumowanie konkursu literackiego ,, Świat za sto lat", zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema. Wzięło w nim udział 90 uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i 2 osoby dorosłe.

            Uczennica naszej szkoły Amelia Piekarczyk z kl. V zdobyła II miejsce.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wyróżnienia w wojewódzkim konkursie promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym „Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni”

          • Jakub Majkowski, Amelia Piekarczyk, Bartosz Kaczor i Julia Kaczor uczniowie klasy V wykonali przestrzenną grę planszową „Rowerem kierujesz - bezpieczeństwo innych szanujesz!” otrzymali wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej wojewódzkiego konkursu „Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni”. Wyróżnienie otrzymała również Daria Antosz w kategorii Odblask.

            Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła zagrożeń, jakie wynikają z niewłaściwego przechodzenia przez jezdnię. Konkurs polegał na wykonaniu odblaska, plakatu lub gry planszowej w formacie A3 wraz z instrukcją dla minimum 4 uczestników. Gra miała dotyczyć bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze kierującego rowerem i pieszego. Patronat na konkursem objęli m. in. : Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, który jest także współorganizatorem konkursu, Wojewódzka Małopolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Miejska Policji w Tarnowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

             

          • Emilka Antosz wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”

          •          Dnia 17 grudnia 2021 roku, w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”. Na konkurs wpłynęło łącznie 541 prac, w tym: od przedszkolaków 92 ozdoby, 245 ozdób od uczniów klas 1-3, 149 ozdób od uczniów klas 4-6, 55 ozdób od uczniów klas 7-8.

                  Emilka Antosz uczennica klasy 4 zdobyła wyróznienie w kategorii klas 4-6. Gratulujemy Emilce!

                 Oprócz Emilki prace na konkurs wykonali również Wiktor Piekarczyk, Jakub Łacny, Amelia Piekarczyk, Igor Antosz, Wojciech Oleksy i Małgorzata Karpierz. Ich ozdoby były również piękne i zasługują na nasz podziw.

                                                                                                                                        /Jolanta Pankiewicz/

          • Ach te baśnie……

          •      W ramach zajęć rozwijających uczniowie klasy 2 i 3 zapoznali się z niektórymi baśniami Andersena, braci Grimm i Perraulta takimi jak np. „Trzy świnki”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Mieli również za zadanie przeczytać dowolną baśń i opowiedzieć ją na zajęciach. Podczas spotkań z bohaterami baśni dzieci nie tylko ich słuchały, ale miały też okazję stworzyć postacie do teatrzyku kukiełkowego i pobawić się w aktorów. Oprócz tego były liczne zabawy związane z tematyką baśniową.       

                 Podsumowaniem zajęć było stworzenie przez dzieci książeczek z ulubioną baśnią, zilustrowanie ich oraz streszczenie, a także quiz wiedzy na temat baśni Andersena, braci Grimm i Perraulta. Uczniowie dostali piękne nagrody książkowe i dyplomy „Znawcy baśni’ za zilustrowanie i streszczenie dowolnej baśni oraz udział w konkursie wiedzy.

             

                                                                                                                                                        /Jolanta Pankiewicz/

          • Czytelnicze spotkanie z baśniami

          • We wtorek 14 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy na opowiadanie wybranej bajki lub baśni. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV-VIII. Zaprezentowali różne bajki i baśnie, a także wykazali się dużą pomysłowością w doborze strojów i rekwizytów. Jury nagrodziło książkami i dyplomami wszystkich uczestników. Nagrody książkowe były zakupione w ramach NPRCz.

            I miejsce zdobyli: Jakub Łacny z kl. IV oraz Amelia Piekarczyk z kl. V i Wiktor Piekarczyk z kl. IV,

            II miejsce - Jakub Majkowski z kl. V,

            III miejsceAleksandra  Łazarczyk,  Emilia Antosz z kl. IV i Małgorzata Karpierz z kl. VI oraz Piotr Karpierz z kl. VIII.

            Na koniec uczniowie klasy IV i V przedstawili baśń pt. ,,Królewna Śnieżka", którą przygotowali w ramach zajęć rozwijających czytelnictwo.

          • Konkurs „Dobry zwyczaj wypożyczaj! czyli współpraca z Biblioteką Pedagogiczną w Nowym Sączu – Filia w Limanowej

          • Biblioteka szkolna nawiązała współpracę z biblioteką biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w  Limanowej.

            Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie kompetencji czytelniczych, rozwijanie kreatywności i twórczości plastycznej wśród dzieci oraz włączenie się w realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

            Chętni uczniowie szkoły przygotowali plakaty zachęcające do przeczytania książek zakupionych do zbioru biblioteki szkolnej w ramach NPRCz. Na konkurs zostały wysłane trzy z czterech prac. Dwóch uczniów otrzymało wyróżnienia: Wiktor Piekarczyk oraz Jakub Łacny - uczniowie klasy czwartej.

          • „Skarpetkowy zawrót głowy”

          • To kolejna część innowacji pedagogicznej „Rozpocznij przygodę z … książką!

            Tym razem bohaterem książkowym jest seria opowieści o Skarpetkach. Biblioteka szkolna zaprezentowała książki z tej serii na gazetce ściennej.

            Podczas zajęć czytelniczych uczniowie słuchali wybranej opowieści o skarpetkach i wykonywali dane zadanie. Młodsi uczniowie ozdabiali swoje skarpetki różnymi motywami i kolorami, natomiast starsi uczniowie ozdabiali przyniesione z domu skarpetki bez pary tworząc pacynki.

            W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione książki z tej serii. Uczniowie bardzo chętnie wypożyczają te książki. 

            Cztery części uwielbianych przez dzieci, bestsellerowych opowieści o skarpetkach, które dały nogę z kosza z brudną bielizną. Zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, lekarzami, mysimi mamami, lecą w kosmos albo pomagają świętemu Mikołajowi.

          • Innowacja „Rozpocznij przygodę z książką!

          • Biblioteka szkolna zachęca uczniów do czytania książek. Tym razem bohaterem „książkowych przygód” jest seria opowiadań o Muminkach.

            W ramach akcji czytelniczej została przygotowana gazetka o bohaterach serii Muminki. Podczas przerw oraz na zajęciach czytelniczych czytane były fragmenty książek „Opowiadania z doliny Muminków”.

            W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione książki z tej serii. Uczniowie bardzo chętnie wypożyczają te książki.
            Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.