• Walentynki w przedszkolu

• 14 lutego był dla przedszkolaków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, układały serce z bibuły, wykonywały walentynki. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Wśród najmłodszych okazywanie uczuć często wiąże się z dzieleniem się i obdarowywaniem słodkim poczęstunkiem.

Dzień Walentynowy w oddziale przedszkolnym z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

• Ogłoszenie

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Glisnem zawiadamia, że rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 trwać będzie od 2 marca 2022 roku do 31 marca 2022 roku zgodnie z terminami określonymi w załączniku do Zarządzenia nr 18/22 Wójta Gminy Mszana Dolna z dnia 28 stycznia 2022 roku.

Rekrutacja odbywa się w sposób tradycyjny w formie papierowej. Druk wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej dostępny jest w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji na nowy rok szkolny.

• Dino zabawy w przedszkolu

• Dinozaury to gady które żyły w prehistorycznym lesie. Ich nazwy są trudne do wypowiedzenia (każda pani w przedszkolu uwielbia czytać książki o dinozaurach ), są wielkimi stworzeniami, niektóre są mięsożerne….a jednak są to zwierzęta, którymi interesuje się większość przedszkolaków. Naszą salę zalała fala przyniesionych przez dzieci figurek, książek i albumów. Również ubrania dzieci były bardzo dinozaurowe.

Dinozaury towarzyszyły nam przez cały tydzień. Odbijaliśmy ślady prehistorycznych gadów w masie solnej. Rozmawialiśmy o dawcach czasach. Przenieśliśmy się na chwilę do kopalni soli, a nawet wyczarowaliśmy sól w sali.Przeliczaliśmy, wymyslaliśmy zagadki, tworzyliś,my pomysłowe prace. Bawiliśmy się też w wykopaliska: starsze dzieci musiały rozdmuchać kaszę manną, a młodsze szukały śladów dinozaurów w ryżu i makaronie. Z wykopanych kości dinozaurów dzieci ułożyły szkielet prehistorycznego gada.

Szkoda, że dinozaury wyginęły...

• Spotkanie z bajką

• Bajki, baśnie mają niezwykłą moc. Rozbudzają naszą wyobraźnię, przenoszą w fantastyczny świat, pozwalają stać się, kim tylko chcemy. Przeżywanie przygód baśniowych bohaterów oswaja nas z różnymi emocjami, lękami, pokazuje, jak poradzić sobie w danej sytuacji.

W tygodniu bajkowym przedszkolaki przynosiły swoje ulubione bajki i zachęcały innych do przeczytania nowych, bajkowych historii.

Świat baśni doskonale przeniósł nas w świat teatru.  Przedszkolaki dowiedziały się co to jest scena, kurtyna, aktor, widz, poznały pacynki, marionetki oraz zapoznały się z pracą artystów pracujących w teatrze. Każdy mógł się wcielić w rolę aktora. Dzięki zgromadzonym strojom można było się przebrać, za kogo się chciało. Wiadomo….każda dziewczynka chciała zostać królewną.

Dzieciom bardzo podobał się teatr cieni. Historię o Smoku Wawelskim obejrzały z zapartym tchem.

Zabawy w teatr inspirowane bajkami dostarczyły przedszkolakom duzo radości. Mamy nadzieję, że  w niedługim czasie pojedziemy do prawdziwego teatru.