Uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w konkursach organizowanych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gabriela Oleksy została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Plastycznego „100 Bohaterów na 100 lat Niepodległości”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie. Został objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty – Pani Aurelii Michałowskiej i polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu banknotu o nominale 100 złotych. Na awersie należało umieścić wizerunek jednego z lokalnych bohaterów walk o wolność i niepodległość Polski w okresie od 1772 r. do 1989 r. Gabrysia upamiętniła postać prof. Adama Stefana Trembeckiego ps. „Miś”. Był on członkiem oddziału partyzanckiego AK „Adam”, który prowadził walki z niemieckim okupantem w czasie drugiej wojny światowej. Walki te toczyły się m.in. w rejonie Glisnego.
Nasza uczennica została zaproszona do Warszawy na Wielką Galę podsumowującą konkurs. Zajęła, zaszczytne III miejsce. Laureaci z całej Polski otrzymali nagrody, w obecności m.in. ks. Infułata dr Jana Sikorskiego, prof. dr. hab. Leszka Żukowskiego, Pana Jacka Majcherka – doradcy w Departamencie Komunikacji i Promocji NBP, przedstawicieli Rady Rodziców. Po uroczystym rozdaniu nagród Gabrysia wzięła udział w spacerze po stolicy.
Drugim sukcesem naszej małej szkoły jest zdobycie wyróżnienia w konkursie zorganizowanym przez Małopolską Fundację Stypendialną SAPERE AUSO, Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila”, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Fundację „Zawsze Warto”. Konkurs nosił tytuł „Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918” i polegał na opisaniu historii szkoły i okolic w czasie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. W konkursie dwie uczennice Marcelina Blecharczyk i Gabriela Oleksy stworzyły pracę opisującą przebieg walk w latach 1914-1918 w naszej okolicy, a także to co działo się w szkole w Glisnem, istniejącej już od 1886 r. Praca została wzbogacona o zdjęcia i pracę plastyczną pt. „Bitwa pod Limanową”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uczennice wraz z Panią Dyrektor i nauczycielem historii, zostały zaproszone na uroczystość wręczenia nagród do Krakowa, gdzie po wysłuchaniu wzruszającego koncertu uczniów szkoły muzycznej, otrzymały nagrody z rąk Prezesa Fundacji Pana Aleksandra Palczewskiego.
W przypadku obydwu wydarzeń zaproszeni goście, czy tez prowadzący z dużym zainteresowaniem pytali o miejscowość, z której przyjechali przedstawiciele szkoły. Było Nam miło opowiedzieć o Glisnem, ale tez innych, pięknych miejscowościach Gminy Mszana Dolna.
Trzecim sukcesem naszej szkoły było wyróżnienie pracy Gabrysi Oleksy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” pod patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Gabrysia została laureatem tego konkursu. Przygotowała pracę plastyczną upamiętniającą postać wielkiego Polaka – pilota, uczestnika bitwy o Anglię generała brygady Stanisława Skalskiego. Jej praca została wybrana z pośród 290 nadesłanych na konkurs i została nagrodzona jako jedna z dziesięciu najlepszych. Gabrysia została zaproszona na galę podsumowującą konkurs do Nowego Sącza, gdzie otrzymała nagrodę.
Konkursy były częścią projektu „Niepodległa”, który realizujemy na zajęciach rozwijających z historii w naszej szkole.